In memoriam. Alfred Nowak

Dodano: 2019-01-12 18:48:23
Wyświetleń: 80691

Alfred Nowak debiutował w seniorach Chełmianki w sezonie 1972/73 jako szesnastoletni chłopak, gdy trenerem biało-zielonych był Waldemar Kursa. Już wtedy miał smykałkę do strzelania goli i niekonwencjonalnych zagrań. Przez kilkanaście sezonów reprezentował Chełmiankę, strzelając wiele ważnych goli w meczach ligowych i pucharowych.

Do historii przeszedł mecz sezonu 1985/86 w ramach rozgrywek chełmsko-lubelsko-zamojskiej klasy międzykręgowej (IV ligi). W piątej kolejce spotkań Chełmianka podejmowała rezerwy lubelskiego Motoru, w którego bramce stał Zygmunt Kalinowski – były reprezentant Polski, uczestnik mistrzostw świata w piłce nożnej w Niemczech w 1974 roku. Bohaterem tego meczu został Fredek Nowak, który czterokrotnie pokonał Kalinowskiego, a kibice zgromadzeni na trybunach stadionu PKWN (obecnego Miejskiego) cieszyli się z okazałego zwycięstwa 4:0. Występy w biało-zielonych barwach zakończył po sezonie 1986/87. Chełmianka zajęła wtedy 9 miejsce w grupie VII trzeciej ligi piłkarskiej. Przez te kilkanaście sezonów występów w Chełmiance, Fredek wyrobił sobie odpowiednią markę w regionie. Publiczność uwielbiała jego techniczne strzały, które przeważnie kończyły się golem. 
Dzisiaj żegnamy kolejnego z zasłużonych piłkarzy naszego klubu. Dobrego Człowieka, Kolegę i znakomitego Piłkarza, który wielokrotnie dostarczał radości chełmskim fanom futbolu. Cześć Jego Pamięci!
Msza Święta Żałobna zostanie odprawiona w Kaplicy Cmentarza Komunalnego w Chełmie przy ulicy Mościckiego, we wtorek 15 stycznia o godzinie 13:00
Na zdj. Ś.P. Alfred Nowak w dolnym rzędzie pierwszy od lewej

źródło:https://www.facebook.com/chelmiankachelm

Tagi: Chełmianka, chełm, Nowak

Komentarze