Chełm. Ślubowanie klas mundurowych (foto)

Dodano: 2018-12-13 11:52:38
Wyświetleń: 97480

Kadra kierownicza chełmskiej komendy uczestniczyła w uroczystym apelu zorganizowanym w Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, a trzecioklasiści otrzymali certyfikaty kadeta. Podczas uroczystości wręczone zostały też legitymacje nowym członkom Młodzieżowej Służby Ruchu.

W Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. W apelu uczestniczył Z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Chełmie mł. insp. Piotr Sawa. Podczas spotkania uczniowie klas pierwszych mundurowych otrzymali legitymacje Młodzieżowej Służby Ruchu. Z kolei trzecioklasistom wręczone zostały certyfikaty kadeta.

Młodzieżowa Służba Ruchu już od czterech lat wspiera chełmskich policjantów w realizacji ustawowych zadań związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W jej skład wchodzą uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie oraz Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych. Młodzież pod nadzorem policjantów pełni służbę głównie w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych. Do ich zadań należy w szczególności chwilowe wyłączanie ruchu drogowego podczas realizacji zabezpieczeń wyścigów rowerowych i biegów ulicznych, a także innych wydarzeń związanych z obchodami świąt narodowych i kościelnych.

Tagi: policja, ZSEiM, ZSEiT

Komentarze