Chełm. MPEC we współpracy z PGE Energia Cieplna

Dodano: 2019-04-25 15:48:08
Wyświetleń: 190610

Chełmski MPEC nawiązał współpracę z PGE Energia Cieplna. To ważny krok w modernizacji chełmskiej ciepłowni, która boryka się z milionowymi stratami i brakiem środków na konieczne inwestycje.

Pod koniec lutego bieżącego roku ze stanowiskiem prezesa MPEC pożegnał się Mirosław Iwiński. Powodem były przede wszytkim milionowe długi spółki. W dodatku MPEC nie zakontraktował po korzystnej cenie praw do emisji CO2, co przełożyło się na podniesienie cen za ciepło dla mieszkańców miasta.

Podczas XXVI Wiosennego Spotkania Ciepłowników doszło do oficjalnego podpisanie listu intencyjnego w sprawie współpracy PGE Energia Ciepła i Miasta Chełm.

Jak podaje portal www.kierunekenergetyka.pl dokument ma rozwinąć potencjał Chełma, zapewnić transfer wiedzy i pomysłów oraz zapewnić czyste powietrze w mieście.

 

- Tym samym realizujemy naszą politykę wspierania samorządów i przedsiębiorstw miejskich. Dajemy swoje know-how, doświadczenie. Stoi za nami silna marka PGE. Cieszymy się, że możemy wspierać Miasto Chełm – powiedział Wojciech Dąbrowski. - Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy, jaką podejmiemy z największym dostawcą ciepła w Polsce – zapewnił Artur Jędruszczuk.

Dokument podpisali Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Energia Ciepła i Artur Jędruszczak, Prezes Zarządu MPEC Chełm, w obecności Piotra Woźnego, Pełnomocnika Premiera ds. Programu Czyste Powietrze, Piotra Szarka, Wiceprezesa Zarządu PGE Energia Ciepła i Roberta Trzaskowskiego, Dyrektora Biura Rynków Małych Mocy.

za www.kierunekenergetyka.pl

Fot. Facebook

Tagi: MPEC, chełm, PGE

Komentarze